mgr Piotr Gumienny

Jest psychologiem o specjalnościach psychologia kliniczna oraz seksuologia kliniczna i sądowa.
Aktualnie jest w procesie uzyskiwania:
– certyfikatu Seksuologa Klinicznego w Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne,
– certyfikatu Terapeuty Środowiskowego, który nadawany jest przez Naukową Sekcję Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Uczestniczy w kursach doszkalających z zakresu seksuologii w Zakładzie  Seksuologii Medycznej i Psychoterapii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

Doświadczenie zawodowe zdobył odbywając staże i praktyki w warszawskich szpitalach na oddziałach psychiatrycznych, a także jako terapeuta w Ośrodku Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
Prowadził Klub Pacjenta oraz konsultacje indywidualne dla osób z  zaburzeniami psychicznymi oraz dla ich rodzin i osób bliskich.

Był kierownikiem Ośrodka Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Prowadził edukację seksualna, grupę wsparcia, grupę  warsztatowo-treningową oraz konsultacje indywidualne dla osób uzależnionych od alkoholu oraz zagrożonych dyskryminacją z powodu orientacji seksualnej, a także zakażonych wirusem HIV.

Uczestniczył w wielu psychiatrycznych oraz seksuologicznych konferencjach naukowych, szkoleniach oraz warsztatach przygotowujących do pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi oraz seksualnymi.

Jest ekspertem z zakresu zaburzeń psychicznych oraz seksualnych na portalach abcZdrowie.pl oraz BezTabu.wp.pl.

Jego praca jest objęta stałą superwizja u certyfikowanych przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne superwizorów

Kontakt