mgr Ewa Krawczyńska

psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny, doradca rodzinnySeksuolog Warszawa -mgr Ewa Krawczyńska

(ur.1978) Psycholog, seksuolog, kulturoznawca. Absolwentka Psychologii Klinicznej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Ukończyła studia podyplomowe z Seksuologii Klinicznej (CKP SWPS) akredytowane przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, do którego należy od 2007 roku.
Dodatkowo ukończyła kurs Poznawczo-Behawioralnej Terapii Par i Małżeństw w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie oraz kursy specjalizacyjne: Seksuologia Społeczna, Seks Niepełnosprawnych, Diagnostyka Seksuologiczna organizowane przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Jest instruktorem ADHD po szkoleniu w Centrum Terapeutycznym SWPS – praca z dziećmi z ADHD w środowisku domowym i przedszkolnym. Ma również doświadczenie w opiniowaniu sądowo-seksuologicznym.
Ukończyła szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie psychodynamicznym w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Pracowni Seksuologii i Psychoterapii II Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – przez kilka lat prowadziła terapię osób dorosłych cierpiących z powodu dysfunkcji seksualnych, zaburzeń tożsamości płciowej, przygotowujących się do ujawnienia orientacji seksualnej, będących w kryzysie partnerskim, w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie oraz Akademickim Centrum Psychoterapii i Poradnictwa Psychologicznego SWPS. Współpracuje jako wykładowca z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej. Jako psycholog-seksuolog współpracuje z Centrum Rodziny i Praw Dziecka – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział w Warszawie.
Jest gościem programów Dzień Dobry TVN, TVN24, TVN RytmMiasta, TVP Pytanie na śniadanie, TVN Style, Superstacji, audycji Polskiego Radia – Czwórka, konsultuje artykuły tematyczne dla takich wydawnictw jak: “Elle”, „Wróżka” oraz portali Onet.pl, kobiecyporadnik.pl, faceandlook.pl. Jest autorką artykułów mówiących o funkcjonowaniu w związkach i życiu erotycznym na portalach: zwierciadlo.pl, zdrowy-seks.pl,
babyboom.pl i babyprzykawie.pl.

Psychoterapia m.in. w obszarze komunikacji, rozwoju osobistego, definiowania własnej tożsamości, rozwoju kompetencji społecznych, trudności w podejmowaniu decyzji, problemów w relacjach miłosnych/społecznych.

Terapia zaburzeń seksualnych: problemy związane ze spadkiem lub utratą potrzeb seksualnych, awersją, anorgazmią, pochwicą, bolesnymi zbliżeniami, przedwczesnym wytryskiem, zaburzeniami erekcji, niedopasowaniem seksualnym w parze. Pracuje także z pacjentami z zaburzeniami identyfikacji płciowej czy trudnościami w akceptacji orientacji seksualnej. Oprócz konsultacji i terapii indywidualnej, prowadzi terapię zaburzeń seksualnych dla małżeństw / par.

Współpracuje z gabinetem terapeutycznym InPlus oraz z Centrum Rodziny i Praw Dziecka przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci www.centrum.tpd.org.pl

Kontakt